Amerika Üniversite

Amerika'da Üniversite

Amerika'da Üniversite Ve Fiyatları Hakkında Bilgiler

Rüyalar ülkesi Amerika, araştırma üniversiteleri ve farklı alanlarda başarı gösteren öğrencilere sağladığı burs imkanlarıyla öne çıkıyor. Neden Amerika’da Üniversite okumalısınız sorusuna cevabımız ise Dünyanın en ünlü ve iyi üniversitelerinin bulunduğu Amerika’nın en çok tercih edilen ülkelerin başında gelmesi olacaktır.  

Amerika,  52 eyaletin olduğu binlerce kolej, üniversitenin bulunduğu bir eğitim cennetidir. Bu yüzden üniversite, bölge ve program seçimi yapmak bir hayli zordur.  Dünyanın en ünlü Üniversitelerinin yer aldığı Amerika öğrencilere yüzlerce farklı alanda üniversite okuma şansı sağlamaktadır. Üniversitelerin kabul şartları arasında öğrencinin ders notları, İngilizce dil düzeyi (en az TOEFL IBT 80, ortalama 90), bilgi ve yetenek test sonuçları (SAT) ve referans mektupları kadar ders dışı etkinliklere katılım düzeyi, özel ilgi alanları ve hobilerini açıklayan belgeler de yer almaktadır. 

Eğitimin yıllık maliyetiyse 8 bin dolardan başlayıp 60 bin dolara kadar yükselmektedir. Türk öğrenciler özellikle New York, Kaliforniya, Boston, Florida bölgelerinde eğitimi tercih etmektedir. Her yıl 10.000 üzerinde Türk öğrenci Amerika’da lisans veya yüksek lisans eğitimine başlamaktadır. 

SON MAKALELER

Bilgilendirici ve açıklayıcı yazılar.