Avustralya Üniversite Hazırlık

Avustralya'da Üniversite Hazırlık

Avustralya'da Üniversite Hazırlık Ve Fiyatları Hakkında Bilgiler

Her türlü  savaş, kaos, karmaşadan uzak  bir kıta ülkesi olan Avusturalya’da hayat çok kolay ve stressiz. Sanıyoruz ki  tek problem okyanuslardaki balinalar ve son yıllarda küresel ısınmaya bağlı olarak orman yangınları... Bunun dışında sakin, huzurlu kaliteli bir yaşam vaadi ile yurtdışı eğitimde yeni rotanız olmaya aday. 

Avusturalya’ya gelen yabancı öğrenci sayısı da her geçen yıl artıyor. 2018 Global Market verilerine göre 2018'de tüm dünyada İngilizce konuşulan ülkeler sıralamasında Avusturalya sıralamada en üstlerde yer alır. Avustralya’da eğitim masrafları ABD ve İngiltere'den oldukça düşük. Yaşam masrafları ise yılda 7-8 bin dolar civarında. Geniş kapsamlı dil ve belli başlı bilim dallarında teknik, lisans ve yüksek lisans programları bulunuyor. Öğrencilerin eğitim gördükleri süre içerisinde çalışma olanakları da vardır ve eğitim görmeye başlar başlamaz çalışma iznine de hak kazanmış oluyorlar. 

Avustralya’daki üniversitelerin birkaçı hariç tamamı devlet tarafından finanse ediliyor ve çok sıkı bir şekilde denetleniyor. Tüm üniversiteler belli kalite standartlarını korumak zorunda. Bu yüzden Avustralya, tüm yabancı öğrencilerin akreditasyon sorunu yaşamadan gönül rahatlığıyla eğitim alabildikleri bir ülke. Türk öğrenciler ağırlıklı olarak yüksek lisans eğitiminde Avustralya’yı tercih ederler. Avusturalya Üniversiteleri kabul koşulları olarak yüksek kriterlere bakarlar eğer bu kriterlerin altında iseniz size mutlaka Avusturalya da üniversite hazırlık programı sunabiliriz.

AVUSTRALYA'DA ÜNİVERSİTE HAZIRLIK EĞİTİMİ ALABİLECEĞİNİZ ŞEHİRLER

SON MAKALELER

Bilgilendirici ve açıklayıcı yazılar.