Londra - DULWICH COLLEGE

Okul Video


Genel Bilgiler

DULWICH COLLEGE

1619 yılında kurulan Dulwich College Londra’nın en prestijli yatılı erkek okullarından bir tanesidir. Okul 70 Hektar yeşil alan üzerine görkemli binalar ile konumlandırılmıştır. 

Yaklaşık 1600 öğrencisi olan okulda yaklaşık 140 öğrenci yatılı öğrenim görmektedir. Kampüs içerisinde spordan sanata, bilimden edebiyata kadar farklı alanlarda öğrenciler kendilerini geliştirme fırsatı bulabilmektedir. 

Okul konaklaması, yemek salonları, kütüphane, sanat ve müzik odaları, seminer salonları, açık ve kapalı spor imkanları oldukça dikkat çekicidir.  Her sene ortalama 1525 öğrencisi eğitim görmektedir. Okulun senelik  yurt dahil tam paket ücreti 36 000 GBPdir. 


Sunulan Programlar

11-18 yaş arasında tüm yaş gruplarına eğitim sunan ve özellikle GCSE yılları olan 10 ve 11. sınıflar ve sixth form dedikleri 12 ve 13. A-LEVEL  yıllarında en iyi üniversitelere öğrenci göndermek konusunda sıralamalarda çok ön planda bulunmaktadırlar. 


Konaklama

Ortalama 130 civarında  yurtta kalan öğrencisi vardır. Tek kişilik yada paylaşımlı odalar, ortak kullanım odaları, etüt merkezleri ile bir öğrencinin ihtiyacı olacak her şeyi bulabilirsiniz. 


Fotoğraf Galeri


Harita & Lokasyon


Bilgi Formu

Bilgi Formu