Ekibimiz

Ekibimiz

Ekibimiz

Global Leaders Yurtdışı Eğitim  ve Kariyer Danışmanlık firması olarak sahip olduğumuz tecrübe ile öğrencilerimize en doğru yol haritasını çiziyoruz. 

Ekibimizde bulunan Danışman arkadaşlarımız ile ilgili detaylı bilgi;

 

Güler TAYLAN AKAR ( MA, Manager, Akademik ve Kariyer danışmanı )

 

Global Leaders Yurtdışı Eğitim ve Kariyer danışmanlığının kurucusu ve yöneticisiyim. Global Vizyon Yurtdışı Eğitimin kurucusu ve uzun yıllar yöneticilerinden biri idim. Marmara Üniversitesi İktisat lisans, İTU Tourism Management İngilizce bölümü Master mezunuyum. Eğitim sektörünün Dinazoruyum desem  doğru olur. 23 Senedir yurtdışı eğitim sektöründe yer alan ve Yurtdışında bulunan bir çok programı Türk öğrencilere sunan   ve tüm bu yıllar boyunca on binlerce öğrenciyi yurtdışı Eğitim ile buluşturmam sebebiyle sektördeki en eski ve en deneyimli danışmanlardan biri olmaktan gurur duyuyorum.  Benim işim anlatmak, yön çizmek, rota oluşturmak ve bu yolda motive etmek. İlk olarak 1997 yılında , 1.5 Sene Londra da öğrenci olarak yaşadıktan sonra, Dünyanın bir çok farklı noktasını görme ve yaşama  fırsatım oldu. Dünyanın bir çok ülkesi ve  Şehrini  gördüm, yaşadım.  …  Gördüğüm şehirleri ve ülkeleri yazmak  yerine,  Dünyada görmediğim iki kıta  Antartika, Güney Amerika diyebilirim. Kuzey Amerika, Avrupa, Asya, Avusturalya, Yeni Zelanda, Afrika da  onlarca ülke ve  şehir  deneyimledikten sonra şunu söyleyebilirim ;  Gezmek , Görmek, Eğitim almak , Yaşamak ve deneyimlemek bizleri kalıplardan dışarıya çıkartacak . Yurtdışı Eğitime dair aklınıza gelecek her konuda bana dönebilirsiniz .

gulertaylan@globalleaders.com.tr  533 276 58 82

 

Gördüklerini okuma, okuduklarını,  düşündüklerini, hissettiklerini yazmayı öğrendikten sonra yaşamsal süreçlerini bu iki kavrama inşa etme amacıyla yola çıkan Ata Ateş, İstanbul Atatürk Anadolu Lisesi'nden mezun olduktan sonra İstanbul Üniversitesi'nde Gazetecilik Bölümü'nü kazandı. 4 yıllık lisans eğitiminin ardından Universita Studi Degli di Verona’da Ekonomi, Marmara Üniversitesi'nde Medya Ekonomisi ve İşletmeciliği alanında yüksek lisansını tamamlayan Ata Ateş, doktora eğitimine aynı ana bilim dalında devam etmektedir. BThaber, FourFourTwo, AjansPress, ShiftDelete.Net, Geometry Global, NTVSpor.Net, Gartner Research Inc. gibi yerlerde muhtelif alanlarda deneyimler edindi. 2012 yılında Oxford Brookes University bünyesinde ve 2016 yılında British Culture Language Schools bünyesinde İngilzce dil eğitimi aldı.2017 yılında 4 ay müddetince Boston, Massachusetts, ABD’de cankurtaran olarak görev yaptı. 2017 yılında Istituto Italiano di Cultura’da aldığı İtalyanca eğitimini takiben 2019 yılında ise Universita Studi Degli di Verona’da yüksek lisans eğitimi aldı. Bu üç ülkenin yanı sıra seyahat tutkusu hasebiyle Avrupa’da pek çok ülkeyi görme fırsatı oldu. Lisanslı satranç ve yüzme sporcusu olan ve günümüzde Japonca dil eğitimi almaya devam eden Ata tüm bu kurumlar bünyesinde bizatihi edindiği deneyimleri öğrencilere aktarmak istemektedir. Özellikle İtalya , Avrupa , Kanada , Amerika ve Avusturalya Üniversitelerine yerleştirme , kariyer seçenekleri sunma, dil okulu , yaz okulu, sertifika diploma programlarında ve tüm eğitim konularında bana dönebilirsiniz.
 

Ata ATEŞ

(MA,PHD, Akademik ve Kariyer danışmanı)                                                                                                                                                                                                                     

ataates@globalleaders.com.tr  / 534 880 15 48

 

İstanbul Bilgi Üniversitesi İngilizce Psikoloji bölümü mezunuyum. Lisans eğitimimi tamamladıktan sonra Okan Üniversitesi’nde Klinik Yüksek Lisans programına başladım. Bu süreçte GATA, Fransız Lape Hastanesi ve çeşitli psikiyatr kliniklerinde staj ve vaka analizleri yaptım. Yüksek lisansım boyunca Dinamik Psikoterapi ve Beck Yönelimli Kognitif Terapi eğitiminin yanı sıra MMPI Çoklu Kişilik Envanteri, Mini Mental Test, Beier Cümle Tamamlama Testi, Beck Depresyon Ölçeği, Beck Anksiyete Ölçeği, Draw A Person Testi, Porteus Labirentleri Testi gibi psikolojik değerlendirme testlerinde uzmanlaştım. Varoluşçu Psikoloji ile ilgilendiğimden dolayı bu psikoloji yaklaşımının temel aldığı konulardan biri olan “Yetişkinlerde Ölüm Anksiyetesi’nin Kişilik Tipleri ve Yaşlılık ile İncelenmesi” konulu tezimi kaleme aldım. Yüksek lisansımı tamamladıktan sonra ise iki sene klinik psikolog olarak çalıştım.
Doğduğumdan bugüne kadar olan yaşantımda yabancı kültürler ve yerler hep ilgili çekmiştir. Yaşanılan coğrafya dışında farklı bir yere gitmenin, oranın insanlarını ve kültürünü tanımanın insanı geliştirdiğine ve hayat içinde farklı bakış pencereleri açtığına inanıyorum. Üniversite hayatımın başında İngiltere’de 3 ay dil okuluna gittiğim ve İngiliz bir ailenin yanında kaldığım bu süreç hayatımdaki en öğretici ve keyifli zamanlardan biri olmuştur. Bu yüzden hayatım boyunca seyahat edebildiğim kadar etmeye ve öğrenebildiğim kadar öğrenmeye önem verdim. Beni en çok motive eden şey ise kendi hayatlarında yeni yollar açmak ve yeni tecrübeler yaşamak isteyen insanlara hedefleri doğrultusunda yardımcı olmak. Hem psikoloji temelim hem de seyahat tecrübelerim ile onların isteklerini ve ihtiyaçlarını anlayarak kendileri için en uygun yol haritasını birlikte kararlaştırıp çiziyoruz. Global Leaders Yurtdışı Eğitim ve Kariyer Danışmanlığı’nda Eğitim Danışmanı olarak insanların bu hayallerini gerçekleştirmeleri için onlara destek ve yoldaş olmaktan mutluluk duyuyorum. Dil okulları , yaz okulları, Sertifika ve diploma programlarında , İngiltere, Amerika , Kanada ,Avusturalya Üniversite ve yüksek lisans yerleştirmeleri dahil tüm eğitim konularında bana dönebilirsiniz.
 

Tuana MADENCİ

(MSC, Akademik ve Kariyer Danışmanı )                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    

tuanamadenci@globalleaders.com.tr / 0534 880 18 57

 

Global Leaders Yurtdışı Eğitim ve Kariyer Danışmanlık firmasının Finans Departmanı sorumlusuyum. 19 yıldır yurtdışı eğitim alanında Finans sorumlusu olarak çalışmaktayım. İnsanlarla iletişim halinde olmayı ve yardım etmeyi çok sevdiğimden yıllardır eğitim sektöründe yer almaktayım. Öğrencilerimizin yurtdışı eğitim hayallerinin gerçekleştiğini görmek, bu süreçte öğrencilere destek verebilmek ve olumlu geri dönüşler almak en büyük motivasyon kaynağım olmuştur. Bir anne olarak da öğrencilerin geleceklerinin şekillendiğini görmek benim için mutluluk verici olduğundan severek yaptığım görevime öğrencilerimize ve okullarımıza hizmet vermeye devam edeceğim. Tüm finansal  ve muhasebe konularında bana ulaşabilirsiniz.
 

Nermin BİTER

( Muhasebe ve mali işler )                                                                                                                                                                                               

nerminbiter@globalleaders.com.tr / 530 880 36 78

 

1980 İstanbul doğumluyum. Anadolu Üniversitesi Emlak Yönetimi mezunuyum.
Eğitim hayatımı Anadolu Üniversitesi Sosyal Hizmetler bölümünde son sınıf öğrencisi olarak devam ettiriyorum.
8 senedir yurtdışı eğitim sektöründe ofis asistanı olarak çalışmaktayım. Öğrencilerimize vize aşamasında, evrak takibi, randevu gibi alanlarda destek vermekteyim.
Deniz ve doğaya aşığıyım. Boş zamanlarımda sokak yürüyüşü  yapmayı ve doğada vakit geçirmekten keyif alıyorum. Sorularınız için bana mail yada telefon ile ulaşabilirsiniz.

Elif BAYRAKTAR

( BA,Office asistanı ve vize departmanı )

elifbayraktar@globalleaders.com.tr / 0530 880 31 86