Hollanda Üniversite

Hollanda'da Üniversite

Hollanda'da ÜNİVERSİTE VE FİYATLARI HAKKINDA BİLGİLER

İngilizce eğitimle son yılların gözdesi Hollanda'da Üniversite

Kuzey Avrupa üniversiteleri ile eş değer fırsatlar sunan Batı Avrupa ülkesi Hollanda'da hayli dikkat çekici üniversite programları yelpazesi sunmaktadır. Dünyanın en iyi üniversiteleri listesinde iyi yerlerde bulunan pek çok Hollanda Üniversitesi bulunmaktadır.  Bu küçük ülke 16 milyonluk iyi eğitimli nüfusu ile dünyadaki en varlıklı 15 ülke arasındadır. 

Hollanda, eğitim ve araştırma geleneğiyle önemli bir geçmişe sahiptir. Bugün yaklaşık 1300 alanda İngilizce dilinde eğitim verilmektedir ve bu sayı her geçen gün artmaktadır. Hem sınıfta hem de günlük yaşamınızda çevrenizdekilerle İngilizce iletişim kurmanız mümkündür. Hollanda’nın ana dili İngilizce olmadığı halde, Avrupa’da eğitim dili İngilizce olan programlar sunmaya başlayan ilk ülkedir. Hollanda’daki yüksek öğrenim okullarında, tamamı İngilizce dilinde 1.300 uluslararası eğitim programı ve dersleri sunulmaktadır. Bu programlar, çok çeşitli eğitim dallarını kapsamaktadır. Üniversiteler, kendi serbestlikleri içerisinde araştırmaya dayalı akademik ya da profesyonel temelli eğitimler sunar. Uygulamalı Bilimler Üniversiteleri ise, öğrencileri doğrudan kariyerlerine hazırlayan, pratiğe dayalı eğitimler sunar. 

Hollanda’daki 20 üniversitesinin çoğunda YÖK denkliği bulunuyor. Eğitim masrafları diğer Avrupa ülkelerine göre oldukça ekonomik. Örneğin, lisans programı ücretleri 7 bin 500 ile 12 bin euro arasında değişiyor. Yüksek lisans eğitim ücretleri ise 15 bin euro'ya kadar yükseliyor. Başarılı öğrencilere tam veya kısmi burs veren Hollanda, gençler için part-time çalışma imkanı da sunuyor. Hollanda İngilizce eğitiminde çok ilerlemiş bir ülkedir. Ülkenin üniversiteleri hem lisans hem de yüksek lisans seviyesinde İngilizce eğitim vermektedirler. Toefl ve IELTS sonucuna göre ve not ortalamasın göre öğrenci kabul ederler.  

SON MAKALELER

Bilgilendirici ve açıklayıcı yazılar.