İngiltere Yüksek Lisans

İNGİLTERE'de MASTER PROGRAMLARI İLE 2 YIL ÇALIŞMA HAKKINIZ VAR

İngilterede Yüksek Lisans İle Hem Oku Hem Çalış

İngiltere dilin doğduğu ülkedir. Kaliteli ve  yüzlerce yıldır devam eden standart eğitimin sunulduğu ana ülkelerden biridir. İngiltere Dünyanın en iyi Üniversitelerinin olduğu ve her yabancı öğrencinin okumak istediği bir ülkedir.  Hepimizde İngiltere de eğitimin ve yaşamın çok pahalı olduğu ön yargısı bulunmaktadır nispeten de doğrudur. Ama son zamanlarda  İngiliz hükümetinin düzenlediği yeni eğitim durumunda Master yaptıktan sonra 2 yıl çalışma izni alabilmektesiniz ayrıca okurken  Part time da çalışabilmektesiniz. 

Bu durumda İngiltere de yönetebileceğiniz bir bütçe ile eğitim görebilmektesiniz.  Master programları ile work and study programları yıllık 9,000 GBP’den başlamaktadır. Taksit ödenebilen okul ücretleri ile 1 yıllık master sonrası + 2 yıl oturma ve çalışma izni elde edersiniz. Yüksek Lisans esnası part-time sonrası 2 yıl full time çalışma hakkınız olur.  

Çalışma programlı ( Co-op ) ile yüksek lisans yaparsanız, 1 yılın sonunda üniversite size 1 yıllık full time iş bulur daha sonra da 2 yıl  daha oturum ve çalışma hakkı elde edersiniz  ayrıca aynı Kanada da olduğu gibi yakınınız ,eşiniz veya nişanlınız dependent vizesi alarak oturum ve çalışma hakkı elde eder. Tier 4 yani diğer adıyla akademik vize almak çok kolaydır. Sadece üniversiteden CAS belgesi ve bankadan mini-mum 22 bin GBP’lik banka yazısı göstermeniz yeterlidir. 

İşletme, Marketing, IT, Mühendislik en çok tercih edilen master programları olurken University of East London, London Southbank University, Greenwich University London, University of Law London, University of Herforshire, Wesminister Üniversiteleri çalışma izni alabileceğiniz üniversitelerin başında gelmektedir. 

SON MAKALELER

Bilgilendirici ve açıklayıcı yazılar.