İrlanda Dil Okulu

İrlanda'da Dil Okulları

İrlanda'da Dil Eğitimi Ve Fiyatları Hakkında Bilgiler

İrlanda  uluslararası öğrenciye uygun rakamlara okuma , çalışma ve sonrasında oturum ve çalışma hakkı veren çok az ülkeden biridir. Amerikanın Silikon Valley’i gibi   İrlanda özellikle Dublin Avrupa’nın Silikon  Valleyi olmuştur. Microsoft, Facebook, Google başta olmak üzere pek çok firma merkez üssünü İrlanda da konumlandırmıştır. Malum İrlanda’nın nufüsü çok fazla değildir Bu yüzden yabancı kalifiye öğrenciye inanılmaz fırsatlar bu yüzden sunarlar.

 

Neden İrlanda’da Work and Study? 

 

İrlanda, yaşam standartları anlamında yüksek olanaklar sağlayan, yaşam ve kültür yapısı olarak hem Avrupa üyesi  hem de İngiltere’nin komşusu olarak uluslararası öğrenciye pek çok fırsat sunan bir ülkedir ayrıca  uluslararası öğrencilere yasal çalışma izni sağlayan nadir ülkelerden birisidir. İrlanda’da 25 haftalık  herhangi bir eğitime kayıt yaptırdığınızda eğitim sürecinde part time (haftalık 20 saat) çalışarak saat ücreti olarak minimum 10 EURO kazanabilir. Ayrıca eğitime ara vererek Noel veya yaz döneminde toplamda maksimum 8 hafta full time çalışabilir. Dil kursu ile vizenizi İrlanda’da iken 2 kere daha çok avantajlı fiyatlarla uzatabilir ve toplam kalış sürenizi 75 hafta yani 1,5 yıl yapabilirsiniz. Aynı zamanda çalışarak ayda ortalama 1.000 EURO ile 1.200 EURO arasında kazanır ve konaklama- yaşam maliyetlerinizi karşılayabilirsiniz. 

Öğrenciler Spar, Starbucks gibi kafelerde, Burger King, Mc Donalds’ gibi fast food restoranlarda, Temple Bar bölgesindeki publar ve restoranlarda, Tesco ve Spar gibi süpermarketlerde, lokal sandwich salata barlarda , Türk ve Yunan restoranlarında çalışabilirler. Ayrıca IT konusunda deneyimli ve yetenekli öğrenciler IT sektöründe işler bu-labilir. IT sektörü İrlanda için büyük bir sektördür. Google, Facebook, Instragram ve pek çok IT firmasının Avrupa üstü İrlanda’dır. 

 

PROGRAM ÜCRETLERİ 

ENGLISH LANGUAGE INSTİTUTE ÖĞLEDEN SONRA  2300 EURO 

BERLİTZ DUBLIN 3300 EURO (SINAV+SAĞLIK SİGORTASI+KAYIT ÜCRETİ DAHİLDİR)

NEW COLLEGE GROUP DUBLIN 2625  EURO / ÖĞLEDEN SONRA: 2400 EURO

TWİN SABAH: 2950 EURO / ÖĞLEDEN SONRA: 2250 EURO

CES DUBLIN SABAH: 3850 EURO

 

Türk öğrenciler arasında son yıllarda popülerleşmeye başlayan İrlanda'da dil eğitiminin sebepleri arasında İrlanda dil okulu fiyatlarının İngiltere'ye göre daha uygun olması ve 25 hafta üzeri programlara katılan öğrencilere çalışma izni verilmesidir. Bunların yanı sıra İrlanda'da eğitim gören Türk öğrencilerinin az olması, öğrenciler için güvenilir bir ortam sunması da ayrıca sebepler arasında yer almaktadır. 

İrlanda'da dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin öncelikli olarak şehir tercihi İrlanda'nın başkenti olan Dublin'dir. Dublin ev sahipliği yaptığı üç üniversite, bir çok yüksek öğrenim kurumu ve birçok dil okulları sebebiyle İrlanda’nın en önemli eğitim merkezi olarak kabul edilmektedir.

İRLANDA'DA DİL OKULU EĞİTİMİ ALABİLECEĞİNİZ ŞEHİRLER

SON MAKALELER

Bilgilendirici ve açıklayıcı yazılar.