Üniversite Hazırlık

Yurtdışında Üniversite Hazırlık

YURTDIŞINDA ÜNİVERSİTE HAZIRLIK PROGRAMLARI HAKKINDA BİLGİLER

Yurtdışındaki en iyi üniversitelere kabul alabilmek için iyi derecede not ortalamanızın olması gerekir. Milli Eğitim bakanlığının yüksek bir mezuniyet notu ya da tüm dünyada da kabul gören IB–International Baccalaureate (Uluslararası Bakalorya) diploması ile şansınızı artırabilirsiniz. Ayrıca İngiltere’de A-Level sınavlarına katılarak en az 3 alanda A veya A+ not alabilirsiniz bunun yanı sıra Amerika’nın en iyi üniversitelerinde okuyabilmek için yüksek puanlar yanında bilgi ve yetenek sorularını içeren SAT ve ACT sınavlarında başarılı olmak gerekir. Ama bunların hiç biri için zamanınız yoksa ya da farklı bir rota üzerinden gitmek isterseniz yurtdışında üniversite hazırlık programı sunan okullarımızda bir yıllık üniversite eğitimine katılabilirsiniz.

Yurtdışında en iyi üniversitelerde lisans eğitimi almak, dünyanın en iyi üniversitelerine girmek için en doğru yollardan biri, bu üniversitelerin hazırlık programlarına  yani ‘Foundation Program’a katılmaktır. Dünya sıralamasının en iyi üniversitelerine 1.sınıftan başlamak üzere kabul almak çok zor olabilmekteyken, bu okullar bünyesinde 6-9 aylık bir hazırlık programından geçilmesi halinde bu üniversitelere çok daha rahat bir şekilde kabul alınabilir. 

Örnek olarak; Amerika’nın en iyi 50 üniversitesinden biri olarak sayılan Oregan State University veya İngiltere’nin ilk 5 ‘i arasındaki Durham University için direkt olarak kabul almak pek kolay değildir. Ancak INTO – Oregan State University veya Study Group Durham University’ den hazırlık eğitimi alınırsa bu üniversitelere rahatlıkla 1. sınıftan, hatta gerekli şartları taşıma halinde 2. sınıftan başlamak mümkün hale gelir. Adı geçen üniversitelerin lisans programlarına direkt olarak kabul edilmek için IELTS 7.0, not ortalaması 3.5/4.0 olması gerekirken, yukarıda bahsetmiş olduğumuz hazırlık eğitimi için 5.5 IELTS skoru, 2.5/4.0 not ortalamasına sahip olmak yeterli olacaktır.  

Global Leaders Eğitim Danışmanlık olarak biz, aşağıda dünya listelerinde ilk sıralarda yer alan ve iletişimimiz bulunan üniversitelere öğrencilerimizi yerleştiriyoruz. Hazırlık yılı sonrasında 1. veya 2. sınıftan eğitim hayatına bir an önce başlamalarını sağlıyoruz.  


SON MAKALELER

Bilgilendirici ve açıklayıcı yazılar.